Data kdekoliv: Konec omezení platformy

Nová verze Safetica 9.3 pokračuje ve strategii celé generace Safetica 9 a rozšiřuje ochranu dat za koncové zařízení Windows na všechna další místa bez ohledu na to, kde zaměstnanec pracuje.

Safetica DLP je bezpečnostní řešení zaměřené na člověka – jejím cílem je pomoci všude tam, kde lidé interagují s daty. Už předchozí verze Safetica dokázaly provádět audity cloudových služeb (Office 365) a trvalou klasifikaci metadat nezávisle na platformě a integrovaly síťové bezpečnostní zařízení (Fortinet). Další důležitá součást bezpečnosti dat stále na svůj čas teprve čekala: i jiné platformy než Windows.

Až do teď. Se Safetica 9.3 přidáváme mobilní zařízení s macOS a Android, které mohou reportovat důležité události týkající se bezpečnosti souborů.

Safetica na macOS

S postupem digitální transformace webových aplikací a cloudových služeb narůstá podíl práce, která není závislá na konkrétní platformě. Na macOS je velké množství důležitých dat vytvářeno návrháři, vývojáři a managementem společností. S vyšším počtem uživatelů a dat na macOS jde ruku v ruce i přítomnost Safetica.

 

Diagram of joint solution

 

Podpora macOS začíná ve verzi Safetica 9.3, kde jsme se soustředili na tři hlavní scénáře:

  • sledování aktivity uživatelů se soubory,
  • sledování využití externích datových úložišť,
  • kontrola rizikového chování uživatelů.

Tyto scénáře jsme vybrali, protože považujeme za klíčové vědět, kde při práci s daty nastává problém. Budoucí vylepšení zaměříme na možnosti auditu dat, upozornění uživatelů na rizikové operace a přidání prvních politik na ochranu firemních dat.

Safetica Mobile na Android

Safetica Mobile už pravděpodobně znáte – jde o jednoduché MDM řešení pro správu mobilních telefonů. Účelem tohoto produktu je ušetřit čas administrátorům při správě zabezpečení velkého množství firemních mobilních zařízení a poskytnout možnost vyhledání a případné vymazání dat na ztracených zařízeních.

 

Diagram of joint solution

 

Technologický posun trhu změnil účel mobilů: z telefonů s obchodními kontakty se staly malé počítače plné citlivých dat.

Proto jsme naši vizi Safetica Mobile vylepšili – chceme, aby Safetica sledovala data, upozornila, kdy se firemní data přesunou do mobilního prostředí a vytvořila pro ně bezpečný pracovní prostor. První krok nastal v Safetica 9.3, kde jste získali přehled o příchozích firemních datech (pro Android 7+). Následovat bude zlepšení sledování dat a úplná správa zabezpečeného pracovního prostoru.

Záloha v síti

A co s platformou, kterou Safetica nepodporuje? Jako zálohu můžete nastavit ochranná pravidla na svém síťovém řešení. Když využíváte jeden z produktů Fortinet (FortiGate, FortiMail), zajistí Safetica správu za vás. Přesvědčte se sami:


Chcete si všechno vyzkoušet na vlastní kůži? Naše demo verze je vám k dispozici!

Chci si zkusit novou Safetica 9.3!


Přečtěte si naše další novinky

Nakoukněte do Safetica 9.3 – Data kdekoliv

Safetica DLP a Gartner Magic Quadrant


Author Zbyněk Sopuch
Chief Technology Officer @Safetica Technologies

Vývoj softwaru je pro Zbyňka synonymem umění. Kromě své práce je blázen také do lezení a ledního hokeje. Nezáleží na tom, jestli zrovna pracuje nebo se věnuje sportu – nebojí se přijmout jakoukoliv výzvu.

email

Okomentovat

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.