Přitvrzujeme v boji za bezpečnost a nezávislost internetu

Připojili jsme se k celosvětové iniciativě Cybersecurity Tech Accord a postavili se tak vedle společností, jako je Nokia, Telefonica, Microsoft nebo Avast. Přečtěte si, co členství přináší a naše další kroky za bezpečnost uživatelů internetu.

Rozšířili jsme rodinu Cybersecurity Tech Accord

Rozšíření Cybersecurity Tech Accord oznámil v rámci výroční konference Ignite 2018 samotný Satya Nadella, CEO společnosti Microsoft. Naše členství jsme následně podepsali na Cybersec fóru v Krakově.

Účast na této celosvětové iniciativě není náhodou. Boj proti krádežím citlivého obsahu a ochranu dat každého považujeme za klíčové. Společně chceme zvýšit bezpečnost v kyberprostoru nejen jednotlivců, ale také firem.

Ke členství se náš CEO Petr Žikeš vyjádřil pro European Security Journal následovně:

V Safetica je hlavní podstatou naší činnosti ochrana organizací a jejich zaměstnanců před riziky moderního kyberprostoru. Věříme, že každý uživatel a každá společnost, bez ohledu na velikost nebo obor, si zaslouží právo chránit své údaje. Přidanou hodnotu na účasti Tech Cybersecurity vidíme ve spolupráci s podobně smýšlejícími organizacemi a podpoře našeho společného cíle. Přestože bychom mohli být konkurenti, sdílíme stejný cíl – chránit uživatele i spotřebitele.“

CyberTech Safetica

CEO Safetica Petr Žikeš

Bezpečnost a nezávislost na prvním místě. I ta online

Důležitým bodem v aktivitách Cybersecurity Tech Accord je pro nás také vystupování proti zásahům do fungování softwaru od vlád, organizací a jiných autorit. Členství v iniciativě CTA je naší garancí nezávislosti na veškerých tlacích zvenčí. Protože ani tato nezávislost není ve svobodném světě samozřejmostí a kauzy z poslední doby to jen dokazují.

Například loňský boj o tzv. síťovou neutralitu, která zakazuje poskytovatelům rozlišovat mezi daty, která uživatel stahuje a ovlivňovat podle toho rychlost připojení. Zmínit je potřeba i neustálou snaha státních složek přidat „zadní vrátka“ do zabezpečení telefonů, a tím usnadnit přístup k datům uživatele. Podobné kauzy ukazují, že je důležité nebrat nezávislost internetu na lehkou váhu a cíleně se o ni snažit.

Francouzská deklarace je dalším krokem vpřed

Čelem se problému online bezpečnosti postavil i francouzský prezident Emmanuel Macron. Na začátku listopadu představil deklaraci Paris Call, která má za cíl zvyšovat důvěryhodnost a bezpečnost v kyberprostoru. Iniciativa Cybersecurity Tech Accord už deklaraci podpořila a my jsme se rozhodli ji jako jeden z mála stakeholderů ze soukromé sféry podpořit také.

Těšíme se, že nám členství v těchto celosvětových iniciativách pomůže šířit osvětu uživatelů internetu v oblasti IT security a chránit bezpečnost jejich dat.


Přečtěte si naše další novinky

Safetica chrání data i ve státech jižní Afriky

Je nám ctí, že nyní chráníme uživatele v dalších 13 zemích jižního cípu afrického kontinentu. Podělte se o naši radost a přečtěte si více o nové spolupráci.

 

Stali jsme se členem Microsoft Partner Network

Od letošního podzimu jsme součástí Microsoft Partner Network. Od propojení s nejrozšířenějším počítačovým operačním systémem si slibujeme především efektivnější ochranu vašich dat. Navíc cloudovou verzi Safetica DLP nově získáte i v Microsoft Azure Marketplace.


Michaela Kosičová, Copywriter @Safetica Technologies.

Dělám obsah zábavnější a chci, aby vás Safetica nejen chránila, ale i bavila.

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *