Safetica 9.6: Jak flexibilně zabezpečit práci na dálku?

Společnosti po celém světě přecházejí ze dne na den do režimu home office. Řešení Safetica se snaží těmto společnostem pomoci nejen svými doporučeními pro práci z domova, ale také novou verzí Safetica, kterou uvedeme během následujících dnů. Nová verze nejen že ochrání přenos dat mezi vzdálenými zařízeními, ale také zmapuje náladu v týmu a mnohem víc.  

Podívejte se krátce, co všechno vás v nové verzi čeká na záznamu z našeho webináře.

Práce na dálku a soulad s předpisy 

Přestože společnosti čím dál častěji umožňují práci na dálku, stále musí být schopné plnit předpisy jako GDPR, HIPAA nebo PCI-DSS. Je pro ně tedy důležité správně rozpoznat a ochránit osobně identifikovatelné informace (PII), údaje o zdravotní péči a finanční údaje. 

  • Chraňte firemní soubory, i když se uživatelé připojují k pracovním zařízením vzdáleně. Pomůže vám vylepšená DLP ochrana připojení ke vzdálené ploše, která se soustředí na přenosy citlivých dat. Chránit můžete i vzdálený přenos souborů obecně. 
  • Uživatelé často vědí nejlépe, s jakými daty pracují. Umožněte jim tedy klasifikovat dokumenty pomocí naší nové uživatelské klasifikace dat.
  • Využijte nové DLP politiky kombinující různé typy dat, s jejichž pomocí ochranu zaměříte ještě konkrétněji. Vytvořte například politiky pro již klasifikované dokumenty, které zároveň obsahují konkrétní citlivá data. 

Nedostatek osobního kontaktu při práci na dálku 

Práce na dálku přináší mnohé výzvy, například nedostatečnou transparentnost, zhoršenou komunikaci, pomalejší reakce a občas i osobní konflikty. Pokud chcete těmto problémům zabránit, musíte je rychle identifikovat

  • Pomocí nového reportu Práce na dálku okamžitě získáte komplexní přehled o své společnosti a bez zbytečných odkladů odhalíte potíže. 
  • Díky nové funkci Nálada v týmu zůstanete v kontaktu se svými zaměstnanci a budete vědět, jak se jim daří. 

Ochrana zařízení při práci z domova 

Uživatelé si nyní často berou firemní zařízení z práce domů nebo pracují z vlastních mobilních zařízení. 

  • Chraňte firemní data i při práci z domova pomocí Safetica Správce zařízení, který je nyní k dispozici i pro macOS
  • Oddělte na mobilních zařízeních firemní data od osobních pomocí nové aplikace Safetica Mobile, která nyní nabízí správu firemních mobilních zařízení pro Android (Android Enterprise Mobile Management). 
  • Podpořte zdravou rovnováhu mezi pracovním a osobním životem nastavením nepracovní doby, která je nyní podporovaná i pro macOS

Autor Ján Lakatoš
Product Manager @Safetica Technologies

Ján je zodpovědný za DLP funkce. Většinu svého času tráví debatami se zákazníky, partnery a developery, aby mohl stále vylepšovat Safetica.

email