Safetica DLP a Gartner Magic Quadrant

Každý rok vydává společnost Gartner svůj vlastní výzkum nazvaný Magic Quadrant a publikuje dokumenty, které mapují trh, popisují jeho směr a účastníky v různých segmentech.

V roce 2017 Gartner dočasně pozastavil Magic Quadrant Review pro oblast Enterprise Data Loss Prevention. Jako hlavní důvod uvedl, že DLP uvedená v jejich reportu byla plně vyspělá. Gartner si také všiml, že některé nejlépe hodnocené velké společnosti ve skutečnosti bojovaly s nasazením těchto řešení.

DLP řešení jsou příliš komplexní a je pravda, že některá byla v tomto reportu přeceňována v jednoduchost nasazení a úrovni přesnosti při určování obsahu a kontroly nad různými aplikacemi. Překvapivě i dnes, v roce 2019, se někteří obchodníci s DLP stále označují za „lídry Gartner trhu s DLP řešeními“ na základě diskutabilních údajů a starých výzkumů z roku 2016.

V každém případě se Gartner rozhodl, že bude nejlepší přejít na Market guides a peer reviews. Poznamenal přitom, že „do roku 2021 bude mít 90 % organizací implementovánu alespoň jednu formu integrovaného DLP řešení, což bude nárůst oproti dnešním 50 %“. (i)

Použití slova „integrované“ zdůrazňuje aktuální trend vedoucí od komplexních řešení k využití více intuitivních DLP řešení. (ii) Což nás přivádí ke společnosti Safetica, která byla společností Gartner uznána jako poskytovatel DLP řešení v jejich Competitive Landscape: Data Loss Prevention Market 2015. Safetica také v rámci udílení cen Cybersecurity Excellence Awards 2019 získala nejvíce hlasů od veřejnosti jako nejoblíbenější společnost na ochranu dat a ovládla stříbrnou pozici v kategorii Data Leakage Prevention. (iii)

Výhody Safetica

Safetica Technologies spolupracuje s velkými hráči na poli IT bezpečnosti, jako jsou ESET, Microsoft a Fortinet, a má také distributory ve více než 110 zemích světa. Byla navržena tak, aby byla nasazena rychleji a snadněji, bez potřeby specializovaného personálu nebo hardwaru. Citlivá data společnosti jsou chráněna během několika hodin a poskytují informace o tom, kdy, kde a jak se citlivá data využívají.

Safetica je snadno použitelné řešení prevence ztráty dat, dostupné pro malé a střední firmy. Zabraňuje narušení dat, usnadňuje dodržování předpisů o ochraně dat a chrání také celé podnikání před lidskými chybami.

Je Safetica DLP vaším oblíbeným řešením pro prevenci ztráty dat? Budeme rádi, když nám udělíte recenzi na Gartner Peer Insight.

Napsat recenzi

Resources:

(i) Magic Quadrants and MarketScopes: How Gartner Evaluates Vendors Within a Market“. Gartner.com. February 2008.

(ii) How to Choose Between Enterprise DLP and Integrated DLP Approaches Gartner.com. July 2017


Přečtěte si naše další novinky

Stali jsme se zlatým partnerem Microsoftu

Safetica Technologies otevírá trh v Brazílii

email

Okomentovat

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.